Наші традиції

Дитинство - це єдиний правильний стан людини, дитинство - це синонім щастя. Свята, проведені в дитячому садку, роблять його більш яскравим і незабутнім. Але це далеко не єдина функція ранків дошкільних установ. Вони спрямовані на виховання всебічно розвиненої особистості в дітях. Ранки призначені впливати на емоції і свідомість дітей.

Які ж заходи і свята прийнято відзначати в нашому садочку?

День знань (1 вересня)

Вересень - початок навчального року не тільки в школах, але й у дошкільних навчальних закладах. 1 вересня - світлий і радісний день, коли природа одягається в яскраві осінні вбрання. У дитячому садку в цей день красиво і урочисто – усе прикрашено повітряними кульками, гірляндами квітів, різнокольоровими прапорцями.

День знань у дитячому садку вимагає ретельної підготовки. Ще в серпні колектив дитячого саду починає підготовку до цього дня. Треба продумати сценарій, вибрати ведучого, підготувати костюми для казкових персонажів. День знань у дитячому садку повинен пройти цікаво для всіх вікових категорій та груп. Заздалегідь готуються і лунають запрошення для батьків. Свято є свято, і на ньому повинно бути багато гостей.

Традиційно в День знань у дитячому садку проводяться урочисті лінійки. Під звуки відомих пісеньок дітлахи шикуються в лінійку по групах. Скрізь багато яскравих красивих квітів і в руках у дітей теж букети гладіолусів, циний.

День дошкільних працівників (27 вересня)

До цього дня вихованці садочку за допомогою батьків готують невеликий сюрприз - виступ-подяку своїм наставникам.

Тиждень української мови

Ознайомлення дітей з традиціями та звичаями українського народу. Проводиться традиційне свято, яке закінчується частуванням усіх присутніх національними стравами.

Новорічний Калейдоскоп

Новий рік - найбільш загадкове і чарівне свято – свято, оповите казкою і чудесами. Центральною фігурою новорічного свята для дітей будь-якої вікової групи завжди залишається Ялинка, якої вони присвячують вірші, пісні, танці, хороводи. Який Новий рік у дитячому садку без Діда Мороза і його онуки Снігуроньки, які за традицією борються з нечестивими силами (Лєшим, Бабою-Ягою та ін.). Завершенням новорічного свята є чарівництво, в результаті якого перед дітьми з'являються подарунки. Кожна дитина відчуває невимовну радість, коли отримує подарунок особисто з рук Діда Мороза та Снігуроньки.

Чарівний світ казок

Розширюються знання дітей про казки. Діти вчаться думати, фантазувати, мріяти. Вони залучаються до казкової творчості - вчаться складати казки. Проводяться конкурси по групах, виховується любов до рідного слова.

Свято Масниці

Не залишається без уваги і свято Масниці у дитячому саду. Головне завдання цього дня - ознайомлення дітей з обрядами проведення Масниці. На Масляну кухарі дитячого саду обов'язково радують дітей млинцями.

Міжнародний День сміху (1 квітня)

Найвеселіше свято - 1 квітня - Міжнародний День сміху. Музичними керівниками і вихователями заздалегідь готуються веселі розваги для дітей. В День сміху дітям можна трохи і пустувати. З будинку вони приносять смішні костюми, надягають перуки, дівчата можуть зав'язати бантики різного кольору, хлопчаки різні шкарпетки, хто на що здатний. А протягом дня в групах влаштовуються смішні конкурси та розваги.

День перемоги (9 травня)

Проходить час веселощів і варто задуматися про патріотичне виховання, яке найкращим чином здійснюється при підготовці і проведенні свята, присвяченого Дню перемоги 9 травня. У цей знаменний день в садку організовується ранок, на який запрошують ветеранів, і всіх тих, хто зіткнувся віч-на-віч з Великою вітчизняною війною. 9 травня діти співають патріотичні пісні, танцюють. Кухарі дитячого саду в цей день пригощають дітей і гостей солдатською кашею.

Мамине свято

Мама - найголовніша рідна людина для всіх на землі. Вона - взірець для наслідування. Змалечку виховується любов до неньки, пошана, бажання проявляти турботу і бути вдячним за все, що вона робить. Проходять тематичні ранки у кожній віковій групі дошкільного закладу.

Міжнародний День Захисту дітей (1 червня)

Перш ніж діти йдуть на літні канікули, дитячий сад організовує для них і їх батьків ранок 1 червня - найбільш дитяче свято - Міжнародний День Захисту дітей. Вже радують теплі дні, тому ранок, присвячений 1 червня, часто проходить під відкритим небом, де співробітники дитячого саду готують багато цікавих конкурсів і розваг. Найпопулярніші з них - видування мильних бульбашок і малювання крейдою на асфальті.

Прощавай садочок наш!

Ось і промайнули роки. Вихованці прощаються з дошкільним дитинством. Проходить останній ранок у вигляді випускного балу в дошкільному закладі. Випускників вітають адміністрація закладу, вихователі, батьки та діти молодших груп.

В нашому садочку також прийнято відзначати та проводити:

- дитячі дні народження;
- Свято мильних бульбашок;
- тиждень ігри та іграшки;
- День Книги;
- День Театру;
- День Музики;
- інтелектуально-пізнавальні досуги "Маленький чомучка";
- музично-літературні конкурси;
- спортивні свята та розваги;
- Дні здоров'я;
- виставки дитячих малюнків;
- тематичні фотовиставки (спільно: педагоги і батьки);
- Дні відкритих дверей.

До подібних свят та подій зазвичай приурочують тематичні тижні.

За проведенням кожного свята криється тривала спільна робота педагогів з дітьми. У підготовці до свят беруть участь не тільки музичні керівники і вихователі дитячого саду, але й діти зі своїми батьками. У стінах дитячого саду вони заучують вірші, пісні, танці, неодноразово репетирують. Участь і включення кожної дитини на ранку просто необхідна, так як це найкращим чином позначається на фізичному, емоційному, а також особистісному розвитку дитини. Спільно готуючись до різних заходів, діти вчаться працювати в колективі, стають більш згуртованими і доброзичливими.

Ранок - це найкращий спосіб для батьків і близьких побачити творчі прояви своєї дитини, тому індивідуальний посильний внесок кожного малюка в проведенні свята цінується на вагу золота.